baner_CKL_Himalaj

HIMÁLAJ JE LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT, CESTOVÁNÍ NEJSILNĚJŠÍ DROGA.

Cestování i lásce k horám jsme zcela propadli, „lítáme v tom“ naplno. V Himálaji jsme příjemně často. Zkuste to někdy s námi! Zjistíte, že jsme dobří nejen v Asii. Úspěšně jezdíme do celého světa!

Těší se na vás Ruda Švaříček i všichni z CK LIVINGSTONE!

PESTRÁ NABÍDKA ZÁJEZDŮ NEJEN DO REGIONU HIMÁLAJE

Zajímavou akci uskutečníme i pro vás. Ano, i pro Vás! Připravíme i netradiční cesty na míru. Inspirací jsou naše atypické akce. Kontaktujte CK Livingstone.

Proč právě s CK Livingstone?

Cestujeme v malých skupinkách. Přes 20 let zkušeností. Individuální přístup. Kvalitní čeští průvodci, znalci oblasti. Rozmanité ostrovy nadělují unikátní zážitky. Bohaté zkušenosti vedou k zajímavým cílům. Zážitkové akce nadchnou všechny skupiny. Získejte na cestách novou energii! Odpočívejte aktivně! V každém věku…

Zažijte s námi Nepál, Indii, Tibet či Bhútán! Splňte si svůj sen!


INDIE – NEPÁL – INDIE

Kalkata – hlavní město západního Bengálska. Horský Dárdžiling s nekonečnými čajovými plantážemi. Zapomenutý buddhistický Sikkim. Nepálský horský svět. Pětidenní trek pod Annapurnami otevřený pro turisty teprve v roce 2013! Věhlasný NP Chitwan se slony, nosorožci, šance na tygry. Posvátné hinduistické Varanásí, erotikou našlapané Khajuraho, památník lásky Taj Mahal i hlavní atrakce Díllí.

INDIE-NEPAL-INDIE


PEKING (ČÍNA) – LHASA (TIBET) – NEPÁL – INDIE – KOMFORTNĚJI

Hlavní atrakce Pekingu. Tibetské “město bohů” – Lhasa. Šestidenní jízda po nejvýše položené silnici světa – vyhlášené Friendship Highway. Zajímavé zastávky v nejatraktivnějších místech s výhledem i na Mt. Everest. Svérázné horské městečko Pokhara. Lumbini, rodiště Buddhy. Plavba po posvátné řece Ganze. Spalovací gháty ve Varanásí. Jednodenní výlet do Agry na Taj Mahal. Kouzlo starého Díllí s mughalskými památkami.

lhasa


NEPÁL – Everest Base Camp trek

Oblíbený trek do základního tábora Everestu s výhledy na další osmitisícovky Lhotse, Cho Oyu, Makalu a půvabnou „sedmu“ Nuptse, pyramidu Pumori, elegantní Ama Dablam. Po legendárním ledovci Solo Khumbu se podíváme i do základního horolezeckého tábora, odkud vyrážejí expedice na nejvyšší vrchol světa. Možnost výstupu na vyhlídkovou horu Gokyo Ri (5 357 m), nezapomenutelný pohled na čtyři osmitisícovky najednou.


ZÁŽITKOVÝ NEPÁL – S pohodovým trekem

Netroufáte si na dlouhý pochod ve velkých nadmořských výškách, ale přesto byste rádi „ochutnali“ himálajskou atmosféru? Uvidíte Mt. Everest stejně jako krásnou Ama Dablam. Namche Bazar – centrum šerpského národa, aklimatizační zastávka všech horolezeckých expedic. Buddhistická svatyně Thame gompa skrytá v horách. Památky Káthmándú a okolí.

NEPAL-EVEREST


ČÍNA – TIBET – NEPÁL – INDIE – Tibetské dobrodružství

Hlavní lákadla čínské metropole – náměstí Nebeského klidu, Zakázané město a Velká čínská zeď. Terakotová armáda a posvátná hora Emei Shan v blízkosti Chengdu. Chovná stanice chráněné pandy velké. Vysoko položená tibetská Lhasa. Přejezd po nejvyšší silnici světa Friendship Highway. Výhled na nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Starobylé Káthmándú, spalovací gháty ve Varanásí a nezapomenutelný pomník lásky Taj Mahal v Agře. Hlavní atrakce Starého i Nového Díllí.

CINA-TIBET-NEPAL-INDIE


NEPÁL – MUSTANG – Tajemný buddhistický svět

Tajemný Mustang opředený legendami s přetrvávajícím středověkým způsobem života. Po letité izolaci se uzavřená oblast nesměle odhaluje. Desetidenní trek s kompletním servisem (plná penze, služby nosičů, muly na nesení nákladů). Nejhlubší údolí světa, horská poušť, zelené vesničky, šťavnaté oázy i sedla s výhledy na osmitisícovky Annapurny a Dhaulaghirí. Posvátné hinduistické místo Muktinath. Historické Káthmándú. Možnost prodloužení o výlet do NP Chitwan.

NEPAL-MUSTANG


NEPÁL – BHÚTÁN – ZÁPADNÍ BENGÁLSKO KOMFORTNĚJI

Poslední Šangri-la, tak je často přezdíván Bhútán, jedna z nejuzavřenějších zemí světa. Jen málokdo se může pochlubit, že Bhútán navštívil. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která v hlubokých a obtížně dostupných himálajských údolích vzkvétá už po celá staletí. Uvidíme, jak pokrok může jít ruku v ruce s tradičními hodnotami. Na závěr si dopřejeme safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara, který je domovem nosorožce indického. Pro zájemce je možné před návštěvou Bhútánu ještě strávit několik dní v Káthmándském údolí v Nepálu. Navštívíme významné památky starobylých měst Káthmándú, Patánu a Bhaktapuru.

BENGALSKO


DÁRDŽILING – SIKKIM – BHÚTÁN – KÁTHMÁNDÚ – ČTYŘI KLENOTY HIMÁLAJE

Čajová metropole Dárdžiling, kde roste nejlepší čaj na světě. Tajemný buddhistický Sikkim s Himálajem na dosah. Monumentální hrady a panenská příroda v tradičním království Bhútán. Kvůli přísné vízové politice navštěvuje zemi jen malé množství turistů a Bhútánci jsou tak stále věrní své starobylé buddhistické kultuře. Zájemci o prodlouženou variantu navštíví na začátku pamětihodnosti Káthmándského údolí, jehož kultura byla utvářena splýváním buddhismu a hinduismu.

dRDZILING


TO NEJLEPŠÍ Z INDIE – Letecky ze severu na jih Indie

Nejatraktivnější místa indického subkontinentu. Památky UNESCO, bájné chrámy a slavné stavby muslimů, hinduistů i posvátná řeka Ganga. Barevný Radžastán. Jaipur, Růžové město. Agra proslulá indo-muslimskou architekturou s nezapomenutelnou návštěvou Taj Mahalu. Bombaj, brána Indie. Odpočinkový pobyt u Arabského moře. Exotická koření a rušné bazary.

TO-NEJLEPSI-Z-INDIE


NEPÁL – INDIE – KOMFORTNĚJI – Posvátná místa pod Himálajem

To nejlepší z NEPÁLU a INDIE v komfortním balení. Během jedné cesty navštívíme buddhistická, hinduistická i islámská posvátná místa. Starobylé Káthmándské údolí. Možnost letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everestu. Svérázné horské městečko Pokhara. Lumbini, rodiště Buddhy. Plavba po posvátné řece Ganze. Spalovací gháty ve Varanásí. Jednodenní výlet do Agry na Taj Mahal. Kouzlo starého Díllí s mughalskými památkami.

NEPAL-INDIE-KOMFORTNEJI


BAREVNÝ SVÁTEK HOLI A SIKHSKÁ SLAVNOST HOLA MOHÁLA – fotoexpedice pestré Indie

Staňte se svědky bouřlivých oslav a nejbizarnějších svátků světa. Zažijte nejbarevnější Holi v pestré Indii! Oslava příchodu jara, vítězství dobra nad zlem. Lidé se smějí, odpouštějí si a přejí „šťastný svátek Holi“. Zvesela prožijeme i Sikhskou slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, bohatý program. Jízda na koních, přehlídka bojových umění. Z akce přivezete parádní zážitky i fotky.

holi


VÁNOCE A SILVESTR V JIŽNÍ INDII

Vánoce pod palmami pláží Goa. Badamí i Hampi. Národní park s šancí na tygry a slony. Tradiční svět izolovaného etnika Todů. Malý Silvestr v Modrých horách, Silvestr v exotickém Cochin. Romantické plavby po zajímavých říčních cestách. Omamné masáže i mystická širodara. Provoněný jih je plný mystiky. Možnost prodloužení o tropický ráj Andamanských ostrovů!

VANOCE


SEVEROVÝCHODNÍ INDIE – OBLAST 7 SESTER – „ZAKÁZANÉ” STÁTY NA SILVESTRA

Angličané celou oblast nazývali 7 Sisters, čtyři státy – „sestry“ navštívíme. Vychutnáme lokality nejlepšího čaje světa, prozkoumáme oblasti rozličných etnik, zvyků a tradic. Projedeme velké území svérázných kmenů, kde se místy zastavil čas. Poznáme státy Assam – Meghalaya – Nagaland – Arunachal Pradesh. Výprava do záhadné severovýchodní INDIE vklíněné mezi Tibet, Bhútán, Barmu a Bangladéš.

SEVEROVYCHODNI-INDIE


BHÚTÁN – MALÝ SNOWMAN – Nejslavnější trek

Nejkrásnější trek světa pod posvátnou Čomolhari. Stará kupecká stezka směřuje až do Tibetu. Horské osady vzdálené civilizaci. Mimořádně barevný trek si užijeme nalehko! Špičkový servis s kuchaři a personálem starajícím se o zavazadla, batohy nesou muly… Účast česky mluvícího průvodce od 8 osob!

MALY-SNOWMAN


HISTORICKÉ SRDCE BHÚTÁNU – Individuální cesta

Poznávací okruh vás zavede na všechny významné pamětihodností Bhútánu. V Paro navštívíte věhlasné Tygří hnízdo. Poznáte Thimphu, tropické údolí Wangdue nebo ledovcovém údolí Póbdžika. Strategicky umístěný hrad Trongsa který je rodovým lénem bhútánského krále. Dostanete se až do Bumthangu, který je považován za kulturní a historické srdce Bhútánu a také za jedno z nejkrásnějších míst v zemi. V řídce navštěvovaném údolí Haa, budete jednu noc bydlet v místním vesnickém stavení společně s bhútánskou rodinou.

Historické srdce Bhútánu


NEDOTČENÝ BHÚTÁN A JOMOLHARI TREK – Individuální cesta

Poznejte oboje tváře Bhútánu – jak jeho úžasné chrámy a hrady, tak sedmistisícové zasněžené štíty a ledovcová jezera na severní hranici s Tibetem. V rámci tohoto programu uvidíte jak nejvýznamnější památky. Trek k úpatí posvátné hory Jomolhari (7 326 m) je lehký až středně náročný, nabízí však mimořádně úžasné pohledy a téměř každý den se měnící krajinu

magicky_himalaj_bhutan


MALÝ SNOWMAN – Individuální cesta

Malý Snowman trek, který spojuje tři krásná uzavřená údolí oddělená od sebe třemi pět tisíc metrů vysokými sedly. Tato údolí u severozápadní hranice státu jsou kvůli sněhu víc než půl roku naprosto odříznuta od civilizace. Během čtrnáctidenního treku se budete pohybovat v průměrné nadmořské výšce 4 200 m a naskytne se vám nádherný pohled na okolní vrcholy jako Jomolhari (7 314 m), Jichyhu Drakye (6 794 m), Tsenda Kang (7 100 m) či Songopfu Kang (7 100 m).


PEKING (ČÍNA) – LHASA (TIBET) – KÁTHMÁNDÚ (NEPÁL) – KOMFORTNĚJI

Hlavní atrakce Pekingu. Tibetské „město bohů“ – Lhasa. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka a sídlo Potala. Šestidenní jízda po nejvýše položené silnici světa – vyhlášené Friendship Highway. Zajímavé zastávky na nejatraktivnějších místech. Spatříme i Mt. Everest? Starobylé chrámy, svatyně a paláce Káthmándského údolí.

PEKING


TIBET – NEPÁL – Kailás, království Guge i Everest

Město bohů Lhasa. Nejvýše položená silnice světa Friendship Highway. Mystický Kailás je nejdůležitější horou pro světová náboženství. Třídenní trek kolem posvátné hory. Zářivě modré jezero Manasarovar. Tajemné království Guge. Bönistické kořeny říše Žamžung. Mystický západní Tibet. Nekonečné divoké prostory, pouště i polopouště. Základní tábor Everestu.

tibet-nepál


HORNÍ DOLPO – S Rudou Švaříčkem a fotografem Jiřím Kolbabou

Akce pro horaly a náročné „fajnšmekry“. Unikátní trasa syrovou divočinou vede do nejméně navštěvované části Nepálu ve vysokých horách. Řídce osídlená krajina evokuje Tibet. Vstup do zapovězených míst regulovaly vždy permity. Mnoho cizinců se sem zatím nedostalo (první turisté až v roce 1992). Sinusoida horami přes náročná sedla otevírá panenská údolí, smaragdová jezera a křišťálové řeky. Kláštery tradičního buddhismu a místa původního náboženství bon. Tyrkysové jezero Poksundo, legendární Shey Gompa, posvátná kora i „Křišťálová hora“. Nejvzdálenější kláštery v Bijer. Saldang s léčiteli amči. Nejhlubší údolí světa mezi osmičkami Annapurna a Dhaulaghirí. Subtropická Pokara s oblíbeným jezerem…

magicky_himalaj_nepal_horni_dolpo