Knihy z edice Livingstone

Unikátní knihy z našich výprav jsou netradičním dárkem. Všechny knihy lze objednat v cestovní kanceláři LIVINGSTONE. Knihu Šangri-la věnovanou přímo výstavě MAGICKÝ HIMÁLAJ zakoupíte také v Technickém muzeu.

Objednávky zde.

VÝCHODNÍ AFRIKA – průvodce na safari

Zkušení cestovatelé a znalci Afriky, Petr Hejtmánek a Roman Filipský, v knize popisují safari trasy ve vyhlášených národních parcích, ale i méně známá, o to však zajímavější, místa Keni, Tanzanie, Ugandy a Etiopie. Průvodce nabídne řadu dosud málo publikovaných zajímavostí i množství nádherných fotografií. Bonusem je foto přehled unikátních etnik, nejlepších lokalit i přehled bohaté flóry a fauny.

 Knihu vydanou v edici LIVINGSTONE  je možné zakoupit v CK Livingstone.

Je možné i zaslání na dobírku.

Cena: 300 Kč

Tamtamy času

Publikace  popisuje zážitky z cest hned čtyř cestovatelů: M. Zikmunda, J. Hanzelky,  M. Stingla, R. Švaříčka.  Slavné dvojici Hanzelka – Zikmund se podařilo dostat na Guineu v klíčový okamžik předělu historie. Výjimečnou cestou se trefili přesně do vzniku nového území Irian Jaya. Jejich citlivý materiál nesměl v minulosti vyjít. Unikátní rukopis (jediný z reportáží H- Z) nebyl nikdy publikován. Historický skvost doplňují skvělé fotky a mapy s dobovými poznámkami. Ve světě uznávaný odborník a nejplodnější český spisovatel Miloslav Stingl (40 knih, 230 vydání ve 31 jazycích, 16 000 000 výtisků!!) v pohledu etnologa těží z řady výprav na východní stranu rozpůleného ostrova – Papua Nová Guinea. Kanibalismus. Lovci lebek. Tajemná kuru. Milostný život – sex – erotika. Umění.

Historie nikdy nesvedla dvě největší legendy cestování dohromady. Současný knižní projekt je zcela ojedinělou akcí. Hanzelka – Zikmund a M. Stingl publikovali poprvé společně!!! Obsahově nejrozmáchlejším je v projektu Rudolf Švaříček, který se věnuje hlavně západní části ostrova. Exklusivní balení knihy obsahuje: vonné tyčinky, kalendář z bambusu, kokosu, babánovníku, rýže, sága. Knihu vydanou v edici LIVINGSTONE  je možné zakoupit v CK Livingstone.

Je možné i zaslání na dobírku.

Cena: 600 Kč

ŠANGRI-LA

V publikaci autora Rudolfa Švaříčka naleznete to nejzajímavější z oblasti Himálaje, čtyři země – NEPÁL, TIBET, BHÚTÁN a INDIE na svazích velkého Himálaje s jejich legendami a mýty. Prezentují čarovné kultury, tradice i svérázné rituály… Najdete zde kapitoly DALAJLÁMA, ŠERPOVÉ,FLORA A FAUNA, DUCHOVNÍ PROUDY – BUDDHISMUS, HINDUISMUS, BÖNISMUS, SIKHISMUS, DŽINISMUS, ISLÁM, ANIMISMUS… Navíc KORUNA PLANETY, HANZELKA – ZIKMUND… Bonusem je profil výstav Šangri-la od premiéry s JEHO SVATOSTÍ DALAJLÁMOU.

Knihu vydanou v edici LIVINGSTONE  je možné zakoupit v CK Livingstone.

Cena: 220 Kč

Je možné i zaslání na dobírku.

Past na rovníku – Tajemná Indonésie I.

Knihu  autorů J.Hanzelky + M.Zikmunda, R. Švaříčka vydáváme v edici LIVINGSTONE! Bez pomoci vydavatelství ji sami celou „vyrábíme“!

Hlavní osou  knihy PAST NA ROVNÍKU je ojedinělý cestopis H+Z. Jde o poslední text, který známá dvojice napsala. Nebyl nikdy publikován, z „archivního prachu” se vynořil téměř zázračně. Zajímavý rukopis definitivně uzavírá slavný cestovatelský příběh, je příjemnou tečkou za legendární érou. Miroslav Zikmund se k dávno napsanému a natrvalo odloženému textu dokázal vrátit. Zanořil se do minulosti a spojil ji se čtivou přítomností, s pečlivostí sobě vlastní modeluje výjimečnou knihu. Unikátní materiál se příjemně rozrůstá, svědomitý „Pan cestovatel” jej cizeluje do vydařené podoby. Pasáže z ostrova Nias tvoří vrchol českého cestopisu. Čtení ještě silnější než věhlasní Lovci lebek z Ekvádoru!? Příběh provází skvělé fotografie.

Exkluzivní knižní komplet navíc obsahuje:

Kalendář ASIE – druhá cesta H+Z. Historický kalendář dokumentuje cesty H+Z největším světadílem. Fotografie z nejrozsáhlejší výpravy – Asie od Turecka až po Japonsko.

Nástěnná mapa světa s trasami H+Z. Miroslav Zikmund zanesl do mapy slavné cesty i s jejich časovými údaji. (Dosud si dílo vychutnávali jen blízcí přátelé M. Zikmunda, teď se mapa konečně stěhuje z privátní pracovny i mezi milovníky cestování).

Náhrdelník jin a jang. Exkluzivní černobílé pouzdro obsahuje kostěný přívěšek dovezený zAsie. Snad přinese i kousek štěstí…

Knihu vydanou v edici LIVINGSTONE  je možné zakoupit v CK Livingstone.

Je možné i zaslání na dobírku.

Cena: 900 Kč

TŘETÍ EVEREST – Poznání bolí

Knihu autorů Pavla Béma a Rudolfa Švaříčka vydáváme v edici LIVINGSTONE! Bez pomoci vydavatelství ji sami celou „vyrábíme“!

Vlajkovou lodí a hlavním úspěchem roku je pro nás EXPEDICE EVEREST 2007, které je publikace věnována! Drhá část představuje to nejzajkímavější ze čtyř zemí regionu Himálaje.   Profesionální nakladatelství mají své týmy grafiků, manažerů, produkci… My se staráme o všechno sami. Výhodou je nádherná svoboda. Jsme volní, nesvazují nás žádné kompromisy. Můžeme vložit kámen do obálky knihy, vlepit Buddhovy listy, přidat modlitební praporce i lampion z Nepálu.

Exklusivní balení knihy obsahuje:

OKNO DO NEBE – filmové DVD Pavla Béma,

lampion z Nepálu,

mapu EVEREST NATIONAL GEOGRAPHIC,

kámen s mantrou,

modlitební praporce lungta,

Buddhovy listy…

Knihu  je možné zakoupit v CK Livingstone.

Je možné i zaslání na dobírku.

Cena: 900 Kč

Carstensz

DVD režiséra Pala Barabáše z výpravy, kterou vedl Ruda Švaříček na Nové Guineji. Film byl natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE.

Přístup k úpatí hory CARSTENSZ přes území bojovného kmene Damal patří i dnes mezi nejdobrodružnější expedice. Kromě získání povolení je největším problémem přesvědčit nahé domorodce, aby pomohli s transportem materiálu přes horskou džungli až na mohutné ledovce obklobující legendární vrchol. Největší překvapení však expedici teprve očekává…

DVD  je možné zakoupit v CK Livingstone, případně zaslat na dobírku.

Cena: 60 Kč

Lidé v korunách stromů

První český film o Nové Guineji,  natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE, kamerou R.Švaříčka.  Nová Guinea  je nejexotičtější oblast planety. Ukrývá neznámé kouty lidí, kteří vstávají, když přijde světlo. Film natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE. Svou podobu znají jen z odrazu vodní hladiny. Za  vymoženosti považují kostěný nůž, teslici, ratan k rozdělání ohně, luky a šíp k lovu a oštěpy k boji. Nikdy neviděli kolo. Neprostupnější než zmeť lián je houština kouzel, viny a msty. Vstupujeme do arény, kde každý chybný krok, slabost i nedomyšlená reakce může přinést smrt. Do světa, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje… Výprava mezi lidi, kteří si svá obydlí staví vysoko v korunách stromů.

DVD  je možné zakoupit v CK Livingstone, případně zaslat na dobírku.

Cena: 150 Kč

Pururambo

Film režiséra Pala Barabáše z výpravy, kterou vedl Ruda Švaříček na Nové Guineji, byl natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE. Nová Guinea je největší tropický ostrov světa, který díky neproniknutelnému zelenému závoji pralesa ukrývá i v době satelitů zem opředenou tajemstvím a pověrami. V labyrintu nepříznivých močálů žijí lidé vysoko v korunách stromů v primitivních podmínkách tak, jako v době kamenné. Tito lidé ještě nepotkali bílého člověka, dokonce ani nepřišli do styku s výdobytky naší civilizace. Vstup na jejich území je nebezpečným dobrodružstvím. Jsou to místa, o kterých se mluví potichu.

DVD  je možné zakoupit v CK Livingstone, případně zaslat na dobírku.

Cena: 150 Kč

Bhután

Film slovenského režiséra Pala Barabáše natočený ve spolupráci s CK LIVINGSTONE. Říká se, že na Bhután zapomněli lidé, ale nikdy ne bohové. Starodávné horské království domorodci nazývají po svém – Země hřmícího draka. Putování zapomenutou krajinou, ve které lidé uctívají všechno živé, je povídáním o štěstí. Vnitřní pokoj tu je cenější, než shon za materiálnem světa a harmonie s přírodou jsou všemu nadřazené principy. Dobrý král se stará o blaho poddaných. Namísto hrubého domácího produktu převládá hrubé domácí štěstí. Texty ve spolupráci s Rudolfem Švaříčkem.

DVD  je možné zakoupit v CK Livingstone, případně zaslat na dobírku.

Cena: 220 Kč

Antarktida

Film vznikl ve spolupráci s CK Livingstone. Režisér filmu Palo Barabáš. Je první den bezvětří. Zrádné slunko svítí nepřetržitě ve dne i v noci. A zima. Až nepředstavitelná. Všude, kam oči dohlédnou, nedozírná bílá poušť. Sníh a obloha. Nic jiné jen dvě barvy: bílá a modrá. A hlavně – čisto. V hlavě, pod nohami i okolo. Nepřenosná zkušenost. Dvacetčtyři milionů čtverečních kilometrů ledu a oni. Sami, kdesi uprostřed nejchladnějšího kontinentu. Rozhodli se, že půjdu pešky od hranic antarktického kontinentu až na jeho nejvyšší bod.

DVD  je možné zakoupit v CK Livingstone, případně zaslat na dobírku.

Cena: 60 Kč

Cesta otevřené mysli

Záznam přednášky Jeho Svatosti Dalajlámy „Cesta otevřené mysli“ , která se konala v roce  2006 v Praze. Film natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE

Věřím, že hlavním smyslem lidského života je usilovat o štěstí druhých. Dále věřím, že pokud není v silách člověk postarat se v dané situaci o štěstí druhých, měl by se alespoň střežit toho, aby jim ublížil.“   Dalajláma

DVD  je možné zakoupit v CK Livingstone, případně zaslat na dobírku.

Cena: 90 Kč

V kruhu znovuzrození

Film ve spolupráci s CK LIVINGSTONE.  Režisér Viliam Poltikovič natočil množství skvělých příběhů, má za sebou 150 filmů. Za nejlepší z jeho filmotéky považujeme magický Tibet s nejposvátnější horou Kailás. Právě toto dílo se nám daří vydat na DVD.
Užijme si je všichni! Nejen milovníci Tibetu, duchovna a mystiky…
Hlavním motivem filmu je pouť kolem nejposvátnější hory Kailás, uctívané buddhisty, hinduisty, džinisty i bönisty. Kailás je považován za střed světa a osu vesmíru. Hora má magický tvar pyramidy, na každou světovou stranu pod ní pramení velká asijská řeka. Cesta kolem symbolu západního Tibetu představuje náročnou i zajímavou náboženskou pouť. Okruh symbolizuje etapy života, smrti, přechodový stav bardo i nový život. Poznáme život Tibeťanů a jejich duchovní pojímání světa.Přejí si spokojenost všech lidí. Tedy štěstí i Vaše…

DVD  je možné zakoupit v CK Livingstone, případně zaslat na dobírku.

Cena: 150 Kč

Dalajláma

Audience u dalajlamy, zásadní místa buddhismu i příjemná společna ukáže nový film režiséra Viliama Poltikoviče. Materiál byl pořízen ze společných cest s Rudolfem Švaříčkem.  Natáčeli jsme v Indii, Nepálu, Tibetu, Laosu, na Srí Lance… Dalajlama je obrovská osobnost i prima člověk s nadhledem a skvělým humorem. Dopřejte si na námi vydaném DVD.

DVD  je možné zakoupit v CK Livingstone, případně zaslat na dobírku.

Cena: 150 Kč