Spolek Češi Tibet podporují je součástí celosvětové sítě na podporu Tibetu. Monitoruje lidská práva, kulturní a náboženské svobody a stav životního prostředí v Tibetu a v Číně. Zastává se nespravedlivě stíhaných a vězňů svědomí a podporuje sebeurčení Tibeťanů cestou dialogu mezi čínskou vládou a zástupci Tibeťanů.  Navazuje na tradici přátelství mezi  Václavem Havlem a dalajlamou a českým a tibetským lidem se do povědomí veřejnosti zapsal v loňském roce hned dvakrát. Na jaře svoláním pokojného shromáždění na protest proti návštěvě čínského prezidenta a na podzim organizací vítání dalajlamy na Hradčanském náměstí.

Staňte se členkou/členem klubu přátel spolku Češi Tibet podporují. Přispějete k aktivitám, jejichž cílem je vytvořit tlak mezinárodního společenství na komunistickou Čínu s důraznou žádostí o dodržování lidských, kulturních a náboženských práv a práva na zdravé životní prostředí. Více na www.cesitibetpodporuji.cz.

Martin Bursík

Jeho Svatost dalajlama je pro mne nejzásadnější osobností, se kterou mám tu čest se potkávat. Dokonce často. Každá audience či jiné vzájemné propojení patří mezi životní zážitky. Možná nejsilnější okamžiky jsem prožil v trojúhelníku s JSD a ještě s Václavem Havlem.

V. Havel byl první velký politik, který dalajlamu přijal z prezidentské pozice a jejich vazba přerostla v dlouhodobé a pevné přátelství. Dalajlama k nám jezdil opakovaně a intenzivně. Je dobré, že tradice podpory dalajlamy i Tibetu.

www.namastenepal.cz