Filmy ve spolupráci s Livingstone

Unikátní filmy z našich výprav jsou netradičním dárkem. Všechny DVD lze objednat v cestovní kanceláři LIVINGSTONE.

Objednávky zde.

Bhután

Film slovenského režiséra Pala Barabáše natočený ve spolupráci s CK LIVINGSTONE. Říká se, že na Bhután zapomněli lidé, ale nikdy ne bohové. Starodávné horské království domorodci nazývají po svém – Země hřmícího draka. Putování zapomenutou krajinou, ve které lidé uctívají všechno živé, je povídáním o štěstí. Vnitřní pokoj tu je cenější, než shon za materiálnem světa a harmonie s přírodou jsou všemu nadřazené principy. Dobrý král se stará o blaho poddaných. Namísto hrubého domácího produktu převládá hrubé domácí štěstí. Texty ve spolupráci s Rudolfem Švaříčkem.

Cena: 220 Kč

Cesta otevřené mysli

Záznam přednášky Jeho Svatosti Dalajlámy „Cesta otevřené mysli“ , která se konala 11.října 2006 v Basketbalové hale Sparty Praha v Praze. Film natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE.

Cena: 90 Kč

V kruhu znovuzrození

Režisér Viliam Poltikovič natočil množství skvělých příběhů, má za sebou 150 filmů. Za nejlepší z jeho filmotéky považujeme magický Tibet s nejposvátnější horou Kailás. Právě toto dílo se nám daří vydat na DVD. Užijme si je všichni! Nejen milovníci Tibetu, duchovna a mystiky… Hlavním motivem filmu je pouť kolem nejposvátnější hory Kailás, uctívané buddhisty, hinduisty, džinisty i bönisty. Kailás je považován za střed světa a osu vesmíru. Hora má magický tvar pyramidy, na každou světovou stranu pod ní pramení velká asijská řeka. Cesta kolem symbolu západního Tibetu představuje náročnou i zajímavou náboženskou pouť. Okruh symbolizuje etapy života, smrti, přechodový stav bardo i nový život. Poznáme život Tibeťanů a jejich duchovní pojímání světa. Přejí si spokojenost všech lidí. Tedy štěstí i Vaše…

Cena: 150 Kč

Dalajláma

Audience u dalajlamy, zásadní místa buddhismu i příjemná společna ukáže nový film režiséra Viliama Poltikoviče. Natáčeli jsme v Indii, Nepálu, Tibetu, Laosu, na Srí Lance… Dalajlama je obrovská osobnost i prima člověk s nadhledem a skvělým humorem. Dopřejte si na námi vydaném DVD.

Cena: 150 Kč