Knihy z edice Livingstone

Unikátní knihy z našich výprav jsou netradičním dárkem. Všechny knihy lze objednat v cestovní kanceláři LIVINGSTONE. Knihu Šangri-la věnovanou přímo výstavě MAGICKÝ HIMÁLAJ zakoupíte také v Technickém muzeu.

Objednávky zde.

KNIHA ŠANGRI-LA

V publikaci ŠANGRI-LA autora Rudolfa Švaříčka naleznete to nejzajímavější z oblasti Himálaje. Čtyři země – NEPÁL, TIBET, BHÚTÁN a INDIE mapují země na svazích velkého Himálaje s jejich legendami a mýty. Prezentují čarovné kultury, tradice i svérázné rituály…  Knihu můžete zakoupit přímo v Technickém muzeu v Brně po celou dobu výstavy.

Cena: 220 Kč

TŘETÍ EVEREST – Poznání bolí

Knihu TŘETÍ EVEREST – Poznání bolí autorů Pavla Béma a Rudolfa Švaříčka vydáváme v edici LIVINGSTONE! Bez pomoci vydavatelství ji sami celou „vyrábíme“! Vlajkovou lodí a hlavním úspěchem roku je pro nás EXPEDICE EVEREST 2007!

Cena: 990 Kč


Ukázka z knihy:

POZNÁNÍ BOLÍ!

Everest! Nejvyšší hora planety vzbuzuje nadšení, obdiv i respekt. Husí kůži nahání už samotné vyslovení magického názvu. Schovává v sobě rafinovanou výzvu i nekompromisní zatracení. Existuje jediná taková hora na světě. Horolezci, dobrodruzi i snílkové hledají v jejích srázech hranice vlastních možností, prahnou po dosažení magického vrcholu. Protože je nej! Jen vyvolení osudu a „děti štěstěny“ završí své životní úsilí výstupem na trůn bohů. Většině pokušitelů je vrcholová slast odepřena, někteří překročí z hory přímo do věčného lezeckého nebe… Hora hor přitahuje horolezce stejně svůdně jako plamen lampy noční můry. Často bohužel se stejným účinkem! Tajemná aura vrcholu s posvátným nimbem vzývá k výstupu a vábí magickou silou, zároveň semele stovky lidí bez rozdílu pohlaví, věku, vyznání i národnosti. Vyvolené zaplaví životním štěstím, jiné zavalí lavinou zklamání a bolesti. Osudová hora servíruje slast i tragédii zároveň. Pohrává si s lidskými osudy, roztáčí největší loterii života. Šance života a smrti jsou namíchané do záludné hry, krutější než ruská ruleta s nábojem v pistoli. Everest je však také vydařená obchodní značka. Boj o nejvyšší štíty přeskočil z průzkumných výprav dobrodruhů minulosti do prestiže současna. Pro úspěšný výstup je třeba kromě měšce peněz přibalit i patřičnou formu, vytrvalost a ochotu trpět. Odříkání začíná už doma dlouho před akcí. Cesta vzhůru je poznáním nejen vysněné hory, ale i lidí na ní. Výstup nezačíná v základním táboře a nekončí na vrcholu, hora odebírá mnohem větší porci našich životů. Krade obrovský ranec energie a času, který se tak špatně shání. Pohlcuje vědomí i srdce, na oplátku pootevře dveře poznání. Žádná hora nedokáže více nadělit, a také více vzít! Život se rodí v bolestech, spoustu utrpení přináší i cesta za největším dobrodružstvím života. Šrámy na těle zmizí, jizvy na duši zůstanou. Poznávání je krvavě vykoupené. Poznání bolí!